Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TFF Almanya’ya Kaç Misafir Götürdü?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Euro

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Euro 2024 için Almanya’ya kaç misafir götürdüğü tartışma konusu olmuştu. TFF’den bu konuda açıklama geldi…

Bazı çevreler, federasyonun çok fazla sayıda kişiyi Euro 2024 için almanya’ya götürdüğünü ileri sürmüş ve bu konu kamuoyunda tartışma meselesi haline gelmişti. TFF’nin yaptıağı açıklamada bu iddialar yalanlandı. Açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya’ya 38 TFF Yönetim Kurulu Asil – Yedek Üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve millî takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürüldüğü belirtildi.

DİĞERLERİ SPONSORLAR

Açıklamada ayrıca, “Bunun dışındaki misafirler, önceki millî maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan Millî Takımlar ve TFF sponsorlarımız Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, Prometeon ve sahibinden.com yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir. 1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197’dir” denildi.

İTİBAR EDİLMEMELİ

TFF’nin açıklamasında “Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa’nın en genç millî takımılarından A Millî Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte, millî takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.